Transport przesyłek

Przewóz paczek Polska Niemcy Holandia Belgia Francja : Paryż i okolice

pakowanie paczek ajtrans

Zasady pakowania paczek

Przestrzegając poniższych zasad zyskacie większą pewność, że zawartość przesyłki dotrze na miejsce bez uszkodzeń.

Waga

Ciężar jednej paczki Polska Francja Polska zalecany jest nie przekraczać 30 kg (Ciężar może przekraczać 30Kg ale Przesyłka nie przekraczająca tego progu jest łatwiejsza w przenoszeniu). 

Odpowiednie opakowanie

Do przygotowania przesyłki kurierskie do Francji lub Polski najczęściej wykorzystywane są kartonowe pudła. Należy mieć na uwadze dopasowanie opakowania do przesyłanego przedmiotu – pod względem wytrzymałości i wielkości. Odradzamy używanie sznurków do owijania opakowań, mocna taśma klejąca będzie lepszym rozwiązaniem. Przy przygotowaniu przesyłki konieczne jest usunięcie wszystkich wcześniejszych naklejek, listów przewozowych, etykiet i innych elementów, które mogłoby zmylić kuriera.

Zabezpieczenie

Jeśli przesyłasz delikatne lub kruche przedmioty dobierz do nich stosunkowo większe opakowanie tak aby nie dotykały się one ścianek wnętrza paczki, owiń wszystkie przedmioty osobno oraz wypełnij pustą przestrzeń paczki materiałami amortyzującymi typu: papier, pianka bądź folia z pęcherzykami powietrza. Umieść także oznakowanie na zewnątrz przesyłki.
Jeśli przesyłasz przedmioty o ostrych krawędziach owiń je papierem bądź folią z bąbelkami

Grupa przedmiotów kruchych (takie jak sprzęt elektroniczny, szkło, wyroby ceramiczne i dzieła sztuki) są szczególnie wrażliwe i wymagają odpowiedniego pakowania. Firma AJtrans nie ponosi odpowiedzialności za transport przedmiotów kruchych oraz żywności.

Dobre zaadresowanie

Zaadresuj dokładnie paczkę pisząc na niej swój adres jako adres nadawcy oraz adres odbiorcy wraz z numerami telefonów do siebie i do odbiorcy.
Jeśli wysyłasz kilka paczek pod jeden adres zaadresuj każdą z nich oddzielnie.
Dla pewności można do wnętrza opakowania włożyć kopertę z adresem odbiorcy i nadawcy oraz pełnymi danymi.
Jeśli wysyłasz kilka paczek pod jeden adres zaadresuj każdą z nich oddzielnie.

Pamiętaj !

Nie wolno przesyłać alkoholu, papierosów a żywność musi być pakowana hermetycznie!!!

Grupa przedmiotów kruchych (takie jak sprzęt elektroniczny, szkło, wyroby ceramiczne i dzieła sztuki) są szczególnie wrażliwe i wymagają odpowiedniego pakowania. Firma AJtrans nie ponosi odpowiedzialności za transport przedmiotów kruchych oraz żywności.

Zamawianie kuriera

Kiedy odbieramy i dostarczamy ?

Na terenie Polski paczki do Francji : Paryża i okolic odbieramy od poniedziałku do środy (do wyboru klienta), do czwartku ze Stalowej Woli i okolic, do piątku na trasie do Francji : Sprawdź mapę tras lub zadzwoń do nas.
Dostarczamy je w sobotę lub niedzielę do Paryża i okolic. Przesyłki na obszarze Paryża są odbierane tylko w soboty i niedziele, dostawa do Polski –Poniedziałek, Wtorek, najpóźniej w środę (zależy od miejscowości). Nie ma możliwości umówienia konkretnej godziny nadania lub odbioru przesyłki (przedział czasowy 1-3h).

Przy składaniu zlecenia odbioru, prosimy o korzystanie z formularza „ ZAMÓW KURIERA” Możliwe jest także przesłanie danych nadawcy SMS-em pod nr tel. +48 668 854 107  w Polsce oraz +33 659 472 554 we Francji. Oferujemy tanie paczki do Francji : Paryża i okolic z terenu całej Polski. Na terenie Polski, przy dostawie i odbiorze przesyłki, zdarza się ze korzystamy z usług firm zewnętrznych.

Płatność

Możliwość zapłaty gotówką, przy odbiorze lub nadaniu we Francji.
W Polsce w przypadku gdy przesyłki są dostarczane lub odbierane przez kuriera zewnetrznego można opłacić jedynie przelewem.
Przesyłki nadawane lub odbierane osobiście lub bezpośrednio przez nas w Polsce można opłacić gotówką. Oferujemy tanie paczki do i z Francji : Paryża i okolic.